Healthy European Youth

Bogusława Denys

W dniach 11-16 stycznia 2015r. odbyło się pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach projektu Healthy European Youth. Gospodarzem spotkania była Scoala Gimnaziala w Vadeni, Brăila w Rumunii. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z dziewięciu krajów partnerskich: Rumunii, Słowacji, Turcji, Hiszpanii, Grecji, Finlandii, Włoch, Estonii oraz Polski. I Społeczne Gimnazjum reprezentowały panie Bogusława Denys oraz Monika Borkowska, które koordynują prace projektowe w naszym gimnazjum.

Celem spotkania było omówienie działań projektowych, podsumowanie już zrealizowanych przedsięwzięć oraz zaplanowanie pracy na najbliższe miesiące. Nauczyciele wzięli udział w spotkaniach koordynatorów projektów z poszczególnych szkół partnerskich, co było doskonałą okazją do poznania różnic w systemie edukacji w innych krajach europejskich oraz pozwoliło na wymianę doświadczeń.
Uczniowie i nauczyciele szkoły w Vadeni przyjęli gości bardzo serdecznie. Przygotowali wystawy prac związanych z projektem, zaprosili do swoich klas oraz przygotowali krótki program artystyczny przybliżający obcokrajowcom rumuńską kulturę i tradycje. Nauczyciele wzięli również udział w spotkaniu z przedstawicielami lokalnych władz. Gospodarze postarali się także o pokazanie gościom kilku urokliwych zakątków Rumunii. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem gościnności okazanej przez organizatorów spotkania.

Kategoria: