Maths Matters

administrator

 

Otrzymaliśmy dzisiaj informację o podsumowaniu realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Jedzie pociąg przez Kontynenty”, w którym wzięło udział 19 szkolnych i przedszkolnych placówek. Nasza podróż pociągiem przez kontynenty właśnie dobiegła końca. Przeżyliśmy mnóstwo wspaniałych edukacyjnych chwil. Mamy nadzieję, że dostarczyła ona wielu twórczych wrażeń i rozbudziła zainteresowanie innymi kulturami i mieszkańcami odległych zakątków świata. Bardzo dziękujemy organizatorom za kolejną fantastyczną przygodę.

Jesteśmy bardzo dumni, że po raz drugi uczniowie klasy „0” z naszej szkoły otrzymali nagrodę za zrealizowanie wszystkich modułów oraz zadań projektowych.  

W każdym miesiącu pociąg zabierał nas na inny kontynent.  O tym krótko w naszej fotorelacji umieszczonej w zdjęciu wprowadzającym do wpisu.

administrator

We wtorek, 14. czerwca, w naszej szkole odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie języka angielskiego The Big Challenge. W tegorocznej edycji udział wzięło 439 548 uczniów z  4873 szkół z całej Europy. W Polsce do konkursu przystąpiło 631 szkół, 31 z województwa lubelskiego. Nasi uczniowie osiągnęli wynik wyższy od średniego wyniku w kraju na wszystkich poziomach, w których startowali. Jesteśmy dumni z wyników wszystkich naszych uczniów i gratulujemy sukcesu zwycięzcom na poszczególnych poziomach:

Level 1 (klasy 4 i 5; w Polsce udział wzięło 7178 uczniów, 346 z województwa lubelskiego)

 1. Oliwier Kubina (najlepszy wynik w szkole i w regionie, w Polsce)
 2. Szymon Kitka ( 13. w regionie, 284. w kraju)
 3. Alicja Pioś (27. w regionie, 530. w kraju)

Level 3 (klasy 7;  4776 uczestników w całym kraju, 176 z województwa lubelskiego)

 1. Oleg Kopeć (najlepszy wynik w szkole i w regionie, 4. w Polsce)
 2. Jakub Mandziuk (11. w regionie, 257 w kraju)
 3. Zofia Joniec i Sylwia Gardiasz (16. w regionie, 439 w kraju)

Level 4 (klasy 8; 4872 uczestników w całym kraju, 177 z województwa lubelskiego)

 1. Filip Gradowski (najlepszy wynik w szkole, 2. w regionie, w Polsce)
 2. Maciej Zalewski (4. w regionie, 77. w Polsce)
 3. Paweł Nowak (6. w regionie, w 109. Polsce)
administrator

W sobotę 11 czerwca 2022r. odbyła się zorganizowana przez Szkołę Społeczną w Zamościu symultana szachowa z udziałem arcymistrza Petro Golubką. W symultanie wzięło udział 44 szachistów. Naszą Szkołę reprezentowali: Paweł Pilszczek, Pola Litwajtis, Stefan Popielec, Szymon Zubański, Dominik Wolski, Oliwia Wolska, Gracjan Cybulski, Wojciech Wojciechowski, Miłosz Wawrykiewicz, Maciej Pilszczek. Symultana szachowa rozpoczęła się o godz. 13.00 a zakończyła o godz. 16.00. W symultanie wziął także udział absolwent naszej szkoły Maciej Próchnicki. Pomysłodawcą i organizatorem był nauczyciel gry w szachy Andrzej Czochra, który sędziował pokaz gry jednoczesnej.

administrator

Sukcesem zakończył się udział uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej w Wojewódzkim Konkursie Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Zawsze niech będzie… . Na konkurs formy plastycznej wpłynęły 234 prace uczniów z kilkunastu szkół,  spośród których Komisja Konkursowa nagrodziła prace niżej wymienionych uczniów:

 • Karina Łoś, kl. II a - II miejsce,
 • Antoni Juszczak, kl. IV a – III miejsce ,
 • Aleksander Łuczka, kl. III a – wyróżnienie ,
 • Nicola Chróściewicz, kl. II a – wyróżnienie ,
 • Anna Nowak, kl. II b – wyróżnienie.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem Małgorzaty Wiśniewskiej.

Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych pięknych prac plastycznych, które zostaną docenione w wystawach konkursowych.

administrator

W tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Rok przed maturą" organizowanego przez Instytut Fizyki UMCS brało udział 93 uczniów szkół średnich z  województwa lubelskiego i podkarpackiego. Uczeń naszej szkoły - Mieszko Mazurkiewicz z klasy IIIa został jednym z 8 laureatów tego konkursu. Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.