Maths Matters

administrator

Michał Jacek
Laureat I stopnia
XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów

opiekunowie merytoryczni:
pani Maria Bubiłek
pani Elżbieta Kędrak

Z ogromną radością i dumą informujemy o wybitnym sukcesie ucznia klasy VII Michała Jacka,  który zdobył tytuł Laureata I stopnia w zawodach finałowych XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów. Należy wspomnieć, że sukces Michała jest wynikiem wielkich uzdolnień z różnych dziedzin nauk ścisłych, olbrzymiego wkładu pracy własnej wspieranej wiedzą i pomocą nauczycielek matematyki: pani Elżbiety Kędrak (szkoła podstawowa), pani Marii Bubiłek (liceum ogólnokształcące).

W imieniu całej społeczności naszych szkół dziękujemy za rozsławianie naszej szkoły oraz składamy serdeczne gratulacje z życzeniami kolejnych sukcesów. Dziękujemy!!!

administrator

Z wielką przyjemnością informujemy o doskonałych wynikach naszych uczniów w  finałach w konkursów Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów uczniom i ich nauczycielom, którzy przygotowali ich do udziału w konkursie. Dziękujemy!!!

Michał Jacek
laureat
konkursu z fizyki


pod patronatem
Lubelskiego Kuratora Oświaty

opiekun
pani Małgorzata Dudzik

Julia Karczmarczuk
laureatka
konkursu z języka angielskiego
pod patronatem
Lubelskiego Kuratora Oświaty

opiekun
pani Beata Cybulska

Michał Jacek
laureat
konkursu z matematyki


pod patronatem
Lubelskiego Kuratora Oświaty

opiekunowie
pani Elżbieta Kędrak
pani Maria Bubiłek

 

Filip Gradowski
finalista
konkursu z języka angielskiego
pod patronatem
Lubelskiego Kuratora Oświaty

opiekun
pani Bogusława Denys

 

Nina Winniczuk
finalistka
konkursu z języka angielskiego
pod patronatem
Lubelskiego Kuratora Oświaty

opiekun
pani Beata Cybulska

administrator

Z wielką przyjemnością informujemy o doskonałych miejscach zajętych przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im Unii Europejskiej w prestiżowym Rankingu Najlepszych Liceów w Polsce prowadzonym od 23 lat przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy.

W obszarze Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 nasze liceum uplasowało się na 49 miejscu (w ubiegłym roku 61. miejsce) w Polsce i na 3 miejscu województwie lubelskim (ta sam pozycja) i 1. miejsce na Zamojszczyźnie.

W zakresie rezultatów egzaminów maturalnych ujętych w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2021 zajęliśmy 47. miejsce w Polsce (w ubiegłym roku 54. miejsce) i 2. miejsce na Lubelszczyźnie.

W Rankingu Szkół Olimpijskich 2021 -  90. miejsce w Polsce co oznacza poprawę lokaty o 26 miejsc w stosunku do ubiegłego roku.

W tym miejscu składamy wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania wszystkim nauczycielom naszej szkoły za wkład pracy i ogromne zaangażowanie dzięki, którym możemy się wspólnie cieszyć z tak wspaniałego wyniku. Dziękujemy.

Więcej informacji:
https://2021.licea.perspektywy.pl/rankings

Bożena Wojciechowska

 Nina Kowalczyk, ucz. kl. 2 LO,  została laureatką 35. Konkursu Literackiego Debiut 2021 organizowanego przez Zamojski Dom Kultury. Jury w składzie: Aleksandra   Krywko, Piotr Linek, Agnieszka Wyłupek, spośród nadesłanych 29 zestawów poetyckich i prozatorskich, przyznało nagrody i wyróżnienia. Nina otrzymała nagrodę za opowiadanie pt. Miejsce pochodzenia. Poniżej publikujemy fragment. Tekst młodej autorki możecie przeczytać w całości w bibliotece, a w przyszłości w Gazetce Szkolnej u.p.S.! GRATULUJEMY!!!

(…) - Wołowina na cienkim z ostrym sosem!
- Alleluja, alleluja!
Sacrum z profanum, asceza z konsumpcjonizmem, moralność z amoralnością. Usiadłam na ławce, na rondzie. Dziennie przejeżdżało przez nie średnio dwanaście samochodów. Dziesięć lat temu wiosna przeszła tak płynnie w lato, że nikt nie wiedział kiedy. Ciągnęło się długo, jak roztopiona guma smakowa. Siedziałam trzy dni z rzędu na tej samej ławce, czytałam książki. Przez dwanaście godzin potrafiłam przeczytać dwie. Patrzyłam się na tymczasowość. Domy wyglądały jakby ktoś je wczoraj postawił, a jutro miał rozebrać. Nie umiałam wtedy tego nazwać. Dopiero parę lat później zaczęłam podróżować i zdałam sobie sprawę, że wygląda tak większość wsi i małych miasteczek w Polsce. Tymczasowe budynki, tymczasowi ludzie. Teraz widzę, że to złudzenie. Co miało upaść, obrócić się w ruinę, stoi dalej, wcale się nie zmienia. Ludzie, którzy mieli wyjechać, wciąż tu są. Z rezygnacją na twarzy i niepowodzeniem, bo pewnie byli w świecie jak się odgrażali rodzicom. Byli, widzieli, ale z jakiegoś powodu wrócili. Pewnie tej specyficznej tęsknoty objawiającej się nienawiścią. Niechęcią, odrazą, które kupują bilet. Wtedy jednak myślałam tak samo. Że pewnego dnia wyjadę w świat i będę przesyłać tylko pocztówki. Poszukiwałam inspiracji do miejsca rozpoczęcia nowego życia w reportażach, gdy usta po cichu wypowiadały egzotyczne nazwy państw i regionów, nazwiska władców i zasłużonych, a mnie przed oczami stawało bezkresne jezioro, fale uderzające o brzeg albo majestatyczne góry rosnące nad jakąś urokliwą doliną. (…)

administrator

Uczniowie klas VI i VII wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-literackim pt. "Jakże piękna jest Polska. Moja Ojczyzna!". Dzięki tworzeniu przewodników i plakatów młodzież miała możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat różnych zakątków naszego kraju, docenić jego historię i piękno. Zwycięską pracę wykonała Anna Portuś – uczennica klasy VI B. Serdecznie gratulujemy Ani kolejnego sukcesu!