Maths Matters

administrator

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu, w ramach projektu DysTRANS Erasmus+, realizowanego wspólnie przez szkoły i instytucje edukacyjne z Turcji, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Portugalii i Polski, zaprasza na konferencję upowszechniającą wyniki projektu „Uczeń z dysleksją w szkole i w domu”, która odbędzie się w dniu 21.09.2019 (sobota), w godz. 8.30 – 13.00, w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, ul. Odrodzenia 9.

 

Program konferencji:

Prowadzenie: Agnieszka Jaczyńska

8.30 – rejestracja uczestników

9.00 – 9.30 -  otwarcie konferencji Andrzej Mazurkiewicz – Prezes ZTO; prezentacja wyników projektu: Anna Teterycz, Agnieszka Duda.

9.30 – 10.45 - wykład prof. dr hab. Marty Bogdanowicz Dzieci ze specyficznymi zaburzeniami w uczeniu się w domu i szkole. Czy dziecko z "ryzykiem dysleksji" musi stać się "uczniem z dysleksją"?

10.45 – 11.15 – przerwa kawowa

11.15 – 12.15 - wykład dr Katarzyny Bogdanowicz Dysleksja rozwojowa i SLI (specyficzne zaburzenie językowe) - podobieństwa i różnice.

12.15 – 13.00 - Dyskusja z udziałem uczestników konferencji

 

Prof. dr hab.  Marta Bogdanowicz- dziecięcy psycholog kliniczny, była dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, założycielka, wieloletnia przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji, wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji,  członek międzynarodowych towarzystw naukowych.

 

Dr Katarzyna Bogdanowicz – psycholog, zdobyła dyplom Proficiency w Londynie, ukończyła kurs CELTA (Certificate

 in English Teaching to Adults) w Warszawie. Współautorka pierwszego na polskim rynku poradnika metodycznego przygotowanego z myślą o nauczaniu osób z dysleksją „Dyslexia in the English classroom”  oraz wielu innych publikacji

w tym zakresie. Pełniła rolę konsultanta ds. dysleksji przy powstawaniu podręczników dla nauczyciela do „New English zone” (Oxford University Press).

 

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału/zgłoszenia/ do 17.09.2019r.

tel. 500029079 lub emailem na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z poważaniem

Dr Bogusław Klimczuk

Dyrektor Szkół Społecznych

Unii Europejskiej w Zamościu

Kategoria: