... klasy I liceum

administrator

W I Społecznej Szkole Podstawowej uczniowie klas czwartych i piątych spotykają się w każdą środę na dodatkowych zajęciach w ramach Koła Kreatywnego Programowania i Robotyki. W pierwszym semestrze młodzi pasjonaci pracowali z gąsiennicowym robotem CodeyRocky, programując go na platformie mBlock. Rywalizowali, który z robotów będzie szybszy, dokładniejszy, bardziej wydajny – wszystko w przyjaznej, międzyoddziałowej grupie pod opieką pani Katarzyna Garbacik.

Po zajęciach poświęconych CodeyRocky przyszedł czas na pracę z Lofi. Młodzi konstruktorzy z zapałem przystąpili do składania podstawowego zestawu. Wkrętaki, śrubki i nakrętki oraz czytanie instrukcji montażu na początku sprawiało im wiele trudności, ale trening czyni mistrza! Już po pierwszych zajęciach uczniowie świetnie sobie radzą z łączeniem drewnianych elementów mimo, że nie jest to łatwe. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa – a uśmiechnięte twarze są najlepszym dowodem na to, że nauka może być przyjemnością.

administrator

 

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci 

Pana Profesora
Lesława Flagi
,


niezapomnianego nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa,
który dzięki wiedzy, życzliwości i charyzmie
kształtował kolejne roczniki uczennic i uczniów
Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.

Pamiętamy o sympatii uczniów, którzy wielokrotnie wyrażali
swoją wdzięczność honorując 
Pana Lesława nagrodą 'Belfer Roku'.

Pan Profesor był wielkim pasjonatem
turystyki kajakowej, Roztocza oraz całej Zamojszczyzny.
Jesteśmy pewni, że wspomnienia z wypraw organizowanych
przez Pana Profesora
zostaną na zawsze we wdzięcznej pamięci uczestników.

Dla nas, nauczycieli, był wspaniałym kolegą,
gawędziarzem i duszą towarzystwa.

Z głębokim żalem żegnamy naszego Pana Profesora,
łącząc się w bólu z Rodzin
ą.

 

                    Dyrekcja, Pracownicy i Społeczność Uczniowska
I Społecznej Szkoły Podstawowej
I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego
                    im. Unii Europejskiej w Zamościu
oraz
Zarząd Zamojskiego Towarzystwa Oświatowego

 

 

administrator

Serdeczne gratulacje dla Tymona Wójtowicza ucznia klasy IId, który wczoraj (16 listopada 2023 r.) został uhonorowany podczas oficjalnej uroczystości Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Ponadto należy wspomnieć, że Tymon w ubiegłym roku szkolnym został finalistą Olimpiady Chemicznej. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w olimpiadach i konkursach. 

administrator

 

17 i 18 grudnia 2023 r. w  sieci sklepów PSS Społem "Robotnik" w Zamościu oraz w sklepie Euro w Zawadzie i Wielączy Stowarzyszenie "Krok za krokiem" w Zamościu przeprowadziło Świąteczną Zbiórkę Żywności. Przedsięwzięcie wspierało 75 wolontariuszy z  I  Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu wraz z opiekunem Marią Bubiłek, którzy poświęcając swój czas pomagali w zbiórce, zachęcając kupujących do przekazania żywności na potrzeby polskich i ukraińskich rodzin osób z niepełnosprawnością. Udało się zebrać produkty spożywcze z długim terminem ważności o łącznej wadze 2000 kg. Wszystkie zostały przekazane potrzebującym - w ten sposób zwykła paczka makaronu, kilogram cukru, czekolada… zmienią czyjeś życie na lepsze.

Bardzo Wam dziękujemy! Warto pomagać, a dobro puszczone w świat prędzej czy później wraca!!!

administrator

 

Marcelina Witko-Nabakka Laureatką I nagrody w Konkursie Plastycznym "Lubelskie pięknieje". Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski 7 listopada 2023 r. wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym w czwartej edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach tegorocznych obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego i podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV i klasy V-VIII.

Łącznie w dwóch kategoriach konkursowych wpłynęło 421 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką, z czego:
• w kategorii klas I-IV wpłynęło 248 prac,
• w kategorii klas V-VIII wpłynęły 173 prace.

W każdej z kategorii Jury konkursu wybrało 3 laureatów i 10 wyróżnionych.


Laureatką I miejsca w kategorii klas V-VIII została Marcelina Witko- Nabakka uczennica klasy V b naszej szkoły. Marcelinę do konkursu przygotowała Magdalena Cieplechowicz- Buczak.