Konkursy kuratoryjne 2018 - gimnazjum

https://upz.edu.pl/news/konkurs-matematyczny-rozstrzygniety/

W potyczce z „królową nauk”, jak określa się matematykę, najlepiej poradził sobie Emil Łasocha z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli jego koledzy ze szkoły: Mateusz Tkaczyk – II miejsce i Oskar Chmurzyński – III miejsce.

Poniżej publikujemy „dziesiątkę” laureatów Konkursu Matematycznego 2021:

  1. Emil Łasocha (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  2. Mateusz Tkaczyk (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  3. Oskar Chmurzyński (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  4. Dawid Szewczak (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  5. Konrad Deryło (I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju)
  6. Piotr Łaba (I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju)
  7. Kamil Cisek (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  8. Jacek Tyszkiewicz (I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie)
  9. Grzegorz Dolanowski (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  10. Julia Wiater  (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)

Trzej laureaci konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów uhonorowanych zostanie nagrodami i dyplomami, natomiast laureaci z miejsc 4-10 otrzymają wyróżnienia i dyplomy. Ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się gala finałowa, a nagrody zostaną dostarczone do szkół laureatów.

Konkurs Matematyczny odbył się 5 lutego 2021r. i został zorganizowany przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu, pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

xródło: https://upz.edu.pl/news/konkurs-matematyczny-rozstrzygniety/

administrator

Kochani Czytelnicy,

śpieszę Was poinformować o kolejnych darmowych audiobookach. Biblioteka internetowa Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała ich aż 70, które można pobrać bezpłatnie (w formacie MPEG) na stronie wolnelektury.pl.

Jednocześnie pragnę powiadomić, że aktualności w sferze literackiej, teatralnej, filmowej, muzycznej oraz informacje o książkach, również dostępnych w naszej bibliotece, można śledzić na platformie FACEBOOKA Biblioteka Społeczniaka https://www.facebook.com/biblioteka.zto.

Ponadto, możecie (uczniowie z liceum i klas 7-8) przeglądać na INSTAGRAMIE https://www.instagram.com/biblioteka_spoleczniaka/ zdjęcia nowości książkowych (i nie tylko) zakupionych do biblioteki szkolnej. Nie jest to w tej chwili spektrum księgozbioru, ale będę je sukcesywnie uzupełniać.

Przypominam również, że w zasobach internetu można odnaleźć wiele interesujących źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby (zdigitalizowane książki, mapy, grafiki, dokumenty audiowizualne, artykuły, prace naukowe i popularnonaukowe, rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie itp.) dostępne są w bibliotekach cyfrowych. Ponownie polecam polskie filmy i spektakle teatralne. Zestawienie takie jest dostępne na stronie szkoły http://www.unia.zam.pl/index.php/8-aktualnosci/596-biblioteki-cyfrowe. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie
Bożena Wojciechowska

administrator

W piątek 29 stycznia 2021r. uczniowie naszej szkoły: Wojciech Wojciechowski, Miłosz Wawrykiewicz, Adam Pogudz, Wiktor Popławski i Kornelia Bieńkowska włączyli się aktywnie w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy biorąc udział w Charytatywnym Turnieju Szachowym "Serce przy Sercu". Pokazali tym samym, że na pomoc i wsparcie szachistów ze Społeczniaka zawsze można liczyć. Dziękujemy.

administrator

05 lutego 2021 roku uczniowie klas 1-3 skorzystali z bardzo ciekawej oferty zajęć online organizowanych w ramach programu Nauka dla Ciebie. Jest to to wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Jego celem jest popularyzacja nauki w tych miejscach Polski, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do oferty edukacyjnej centrów nauki.
Nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. "e-Planetobus".
Prowadzący poruszyli ciekawe tematy związane z kosmosem, zapewniając jednocześnie interaktywną formułę zajęć, opartą na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przed ekranem. Zapoznali się z najciekawszymi gwiazdozbiorami, planetami Układu Słonecznego i innymi obiektami astronomicznymi poprzez wspólne odbycie podróży po nieboskłonie oraz kosmosie. Połączenie tych elementów rozbudziło ciekawość poznawczą uczniów i zachęciło na pewno do wykonywania własnych doświadczeń w domu, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.
Już niedługo kolejne spotkanie, nie możemy się doczekać ????
administrator

W piątek 15 stycznia 2021 roku dwóch uczniów naszej szkoły Wojciech Wojciechowski i Miłosz Wawrykiewicz wzięło udział w Feryjnym Turnieju Szachowym w MDK Zamość. I tym razem młodzi adepci królewskiej gry nie zawiedli. Wojtek zajął drugie miejsce, Miłosz zaś staną na trzecim stopniu podium. Gratulujemy.