Konkursy kuratoryjne 2018 - gimnazjum

administrator

 

Z inicjatywy Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed oraz I Społecznej Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej po raz kolejny w Zamościu odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Impreza rozpoczął o godzinie 12 kolorowy i muzyczny korowód, który przeszedł alejami Galerii Twierdza. Głównym celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie niebezpiecznego zjawiska wysokiej zapadalności na próchnicę i ciężkiego jej przebiegu, wzrost świadomości higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania, czy regularnych kontroli w gabinecie stomatologicznym.

W programie wydarzenia uczniowie naszej szkoły:

  • przedstawili krótką scenkę promującą zdrowy styl życia - występ uczennic z klasy VIB pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiśniewskiej.
  • wykonali utwór wokalny w języku angielskim pt. "Brush Your  Teeth For a Glowing Smile" z choreografią taneczną nawiązujący do dbania o higienę i zdrowe zęby – występy uczniów z klasy VA pod kierunkiem Pani Beaty Cybulskiej.
  • przedstawili scenkę tetarlaną o "Misiu łasuchu"  w wykonaniu uczniów Grupy Teatralnej z Edukacji Wczesnoszkolnej oraz przedstawienie żywa bitwa warcabowa - inscenizacja pt. "Jak mleczaki pokonały próchnicę" w wykonaniu najmłodszych uczniów  z klasy"0" i I obydwa występy pod kierunkiem Pani Mirosławy Mudy.

Składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas, piękne przygotowanie występów, reprezentowanie szkoły uczniom, nauczycielom.

Kategoria: