start

Bożena Wojciechowska


Autorkami informacji są uczennice klasy 4B - Katarzyna Puźniak i Jagoda Kraczkowska, nagrodzone w konkursie na najlepszą relację ze spotkania autorskiego z Jarosławem Siekiem organizowanego w ramach akcji Książki Naszych Marzeń.

 W dniu 10 marca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z Panem  Jarosławem Siekiem. Jest to znany zamojski pisarz, autor wielu książek i wierszy dla dzieci. Swoją karierę pisarską zaczął zaledwie 8 lat temu, a już napisał ponad 40 książek.

 

Podczas spotkania poeta przedstawił nam swoje pełne humoru, zawierające zabawną fabułę i uwieńczone morałem, wierszobajki. Niektóre z nich prezentował sam autor, inne oglądaliśmy na tablicy multimedialnej w postaci animowanej. Dzieci poznały bohaterów bajek: „Henryk Chęcimiał”, „Mokot z Mokotowa”, „W koło Macieju” oraz wiersza pt. „Hipochondryk”. Autor przedstawił nam również fragmenty książki napisanej z okazji EURO 2012 – „Drużyna Orłów”.

W czasie rozmowy z poetą dowiedzieliśmy się, że do pisania wierszy i książek przede wszystkim potrzebne są chęci. Ponadto bardzo ważna jest codzienna porcja czytania, według pisarza „trzy kilogramy dziennie”. Regularne czytanie, w przeciwieństwie do oglądania,  bardzo rozwija wyobraźnię. Pisarz zdradził nam też, że jego hobby to szachy. Uczniom bardzo spodobały się bajki, o czym świadczyła długa kolejka po autografy. Książki Pana Jarosława Sieka można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.