start

administrator

 

14 maja, już po raz drugi, odbył się w naszej szkole konkurs „Świat to matematyka”. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas szóstych i piątych ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu,  Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu,  Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu,  Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu, Szkoły Katolickiej,  Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lub., Szkoły Podstawowej w Łabuniach i Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, w drugiej wykonywali doświadczenia przyrodnicze. W przerwie uczestnicy konkursu mogli obejrzeć prezentacje matematyczne, fizyczne i chemiczne, przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum i liceum.          

Laureatami konkursu zostali: Klaudiusz Koza z SP nr 2 w Zamościu, Jan Ziemiński z SP w Wierzbie – I miejsce; Kinga Mazur z SP nr 2 w Zamościu, Gabriela Pudło z SP nr 6 w Zamościu – II miejsce oraz Michał Dolanowski z SP nr 3 w Tomaszowie Lub., Agata Sawicka z SP nr 7 w Zamościu – III miejsce. Główną nagrodą w konkursie było stypendium do Społecznego Gimnazjum. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i rzeczowe nagrody.