start

Bożena Wojciechowska

  

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w dniu 17 grudnia 2018 r. w bibliotece szkolnej, uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu autorskim, którego gościem był Jarosław Siek – pisarz, scenarzysta, juror konkursów literackich, autor ponad 90 bajek i komiksów dla dzieci. O jego utworach można było usłyszeć w programach TVP i Polsatu. Książki jego autorstwa były wydawane w językach polskim i czeskim. Na ich podstawie powstały bajki animowane. Do audiobooków głosu użyczali znani polscy aktorzy, tacy jak chociażby Jan Peszek czy Mirosław Baka. W bieżącym roku autor obchodzi jubileusz 10-lecia pracy twórczej.
Podczas spotkania poeta opowiadał zasłuchanym dzieciom o początkach swojej kariery, o swoich pierwszych wierszach, a następnie zaprezentował swoje pełne humoru, uwieńczone morałem wierszobajki. Niektóre z nich czytał sam autor, inne uczestnicy spotkania oglądali na tablicy multimedialnej w postaci animowanej.
W czasie rozmowy z poetą dzieci dowiedziały się też, że do pisania wierszy i książek przede wszystkim potrzebne są chęci. Ponadto bardzo ważna jest codzienna porcja czytania. „Regularne czytanie – bardzo rozwija wyobraźnię” – podkreślał autor. Książki Pana Jarosława Sieka można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.