start

administrator

Kochani Czytelnicy,

śpieszę Was poinformować o kolejnych darmowych audiobookach. Biblioteka internetowa Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała ich aż 70, które można pobrać bezpłatnie (w formacie MPEG) na stronie wolnelektury.pl.

Jednocześnie pragnę powiadomić, że aktualności w sferze literackiej, teatralnej, filmowej, muzycznej oraz informacje o książkach, również dostępnych w naszej bibliotece, można śledzić na platformie FACEBOOKA Biblioteka Społeczniaka https://www.facebook.com/biblioteka.zto.

Ponadto, możecie (uczniowie z liceum i klas 7-8) przeglądać na INSTAGRAMIE https://www.instagram.com/biblioteka_spoleczniaka/ zdjęcia nowości książkowych (i nie tylko) zakupionych do biblioteki szkolnej. Nie jest to w tej chwili spektrum księgozbioru, ale będę je sukcesywnie uzupełniać.

Przypominam również, że w zasobach internetu można odnaleźć wiele interesujących źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby (zdigitalizowane książki, mapy, grafiki, dokumenty audiowizualne, artykuły, prace naukowe i popularnonaukowe, rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie itp.) dostępne są w bibliotekach cyfrowych. Ponownie polecam polskie filmy i spektakle teatralne. Zestawienie takie jest dostępne na stronie szkoły http://www.unia.zam.pl/index.php/8-aktualnosci/596-biblioteki-cyfrowe. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie
Bożena Wojciechowska