start

Bożena Wojciechowska

Z ogromną przyjemnością informuję, że po raz kolejny udało się zawalczyć o dotację dla I Społecznej Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Zamościu na zakup książek oraz inne działania promujące, wspierające czytelnictwo.

Wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł ( z czego 12 000 zł pochodzi z budżetu państwa, a 3 000 zł od organu prowadzącego naszą szkołę) na zakup książek do biblioteki otrzymaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który umożliwia m.in. poszerzenie księgozbioru o nowości wydawnicze (o książki niebędące podręcznikami), zakup sprzętu komputerowego itp.

Już wkrótce biblioteczne półki zostaną zapełnione nowymi książkami. A jakimi? Każdy może mieć wpływ na to, jakie książki znajdą się w bibliotece. Dlatego proszę o zeskanowanie kodu QR, który przeniesie Was do formularza, wpiszcie tutaj tytuł książki, imię i nazwisko autora.

Tytuły książek można również zgłaszać bezpośrednio w bibliotece, przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Messenger - Biblioteka Społeczniaka lub wrzucać do skrzynki umieszczonej przed wejściem do biblioteki.

Ponadto, każda klasa, aby spełnić wymagania Ministerstwa Edukacji Oświatowej, ma za zadnie zrealizować do końca listopada co najmniej jeden projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Oczekuję na Wasze propozycje projektów.

Zapraszamy do śledzenia szkolnej strony internetowej, Facebooka, Instagrama [biblioteka_spoleczniaka] gdzie będziemy informować o zakupionych książkach, konkursach, projektach i innych wydarzeniach.

Mamy nadzieję, że znajdziecie tytuły, które Was zainteresują i całkowicie pochłoną, pozwolą rozwijać pasje i zdobywać nową wiedzę, rozwiązywać problemy i uwrażliwiać na ludzi i świat.