start

Bożena Wojciechowska

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniach 30 maja - 3 czerwca 2022 r. w bibliotece szkolnej odbywały się codziennie spotkania z literaturą pod hasłem ”Polscy autorzy dla klimatu”.

Za pośrednictwem czytających, tym razem Pań: Agnieszki Jaczyńskiej, Marty Krasowskiej, Justyny Małeckiej, Anny Dziwury i Bożeny Wojciechowskiej zaprezentowaliśmy dzieciom polską literaturę ostatnich lat, która opisuje fascynujący świat otaczającej nas i niestety zagrożonej naszymi działaniami przyrody, a także staraliśmy się nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety. Dzieci brały udział w konkursach -  ilustrowały usłyszane historie, projektowały okładki do książek.

„Cała Polska czyta dzieciom” to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności - 20 minut codziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Spotkania czytelnicze wpisują się w realizowany przez bibliotekę szkolną Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.