start

Bożena Wojciechowska

 

28 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z młodym autorem opowiadań tematyce fantastycznej, Markiem Tuzem, uczniem kl. 2C LO.  Marek swoją przygodę z tworzeniem opowiadań zaczął już w szkole podstawowej i początkowo pisał opowiadania  z myślą o konkursach, jednak to stało się jego pasją i coraz więcej tekstów tworzył dla siebie, przedstawiając je jedynie kolegom i rodzinie. Nauka w gimnazjum i w liceum, jak sam podkreśla, pomogła w doskonaleniu umiejętności pisarskich. Marek zgromadzonym na spotkaniu opowiadał skąd czerpie inspiracje. W tym miejscu wyszczególnił  książki o tematyce fantastycznej tj. Sagę o Wiedźminie i ,,Władcę Pierścieni”. Sam zaznaczył, iż zauważa różnicę z doborze słów, komponowaniu zdań w opowiadaniach stworzonych w liceum, a tymi z gimnazjum. Sposób w jaki  tworzył dawało upust jego kreatywności i stanowiło pisemny dowód umiejętności pisarskich.

  Marek Tuz wciąż rozwija się w dziedzinie tworzenia własnych tekstów, co z pewnością wiąże się z pochłanianiem kolejnych książek ubogacających zasób słownictwa. Z pewnością można stwierdzić, iż jeśli dalej będzie dążył do doskonalenia swoich umiejętności pisarskich, to w przyszłości można spodziewać się wydania przez niego książki.

W spotkaniu, przygotowanym przez  uczniów klasy 2C liceum w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,, również wzięli udział uczniowie z klasy 3BLO.

Natalia Zaleska, kl. 2C LO