start

Bożena Wojciechowska

Dnia 22 listopada 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Rychter zorganizowane i przeprowadzone przez klasę 1C liceum w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. Wzięły w nim udział dwie klasy humanistyczne naszego liceum - 1C oraz 2C. Autorka opowiadała o okolicznościach pisania książek, młodzieńczych planach oraz swoich autorytetach i ulubionych twórcach.

 Powieść Pani Rychter Trener duszy oraz zbiór opowiadań Żyjąca w Polsce i inne stany nieważkości traktują o zwyczajnych i dość powszechnych problemach kobiet, ale też o ich trudnych życiowych wyborach oraz niełatwych uczuciach napisanych chwilami żartem i z ironią, chwilami całkiem poważnie. W opinii uczestników spotkanie było interesujące i zainspirowało do czytania książek.

Anna Rychter - z wykształcenia historyk, pochodzi z Chełma. Od wielu lat mieszka i pracuje w Zamościu. Obydwie jej książki ukazały się nakładem gdyńskiego wydawnictwa Novae Res, specjalizującego się m.in. w publikacji współczesnej polskiej beletrystyki i debiutów. 

Lidia Ożgo kl. 1CLO