start

administrator

 

W ubiegłą  środę 16 listopada na krytej pływalni w Zamościu odbyły się rejonowe zawody w pływaniu. Podobnie jak w ubiegłym roku rewelacyjny  wynik osiągnęli uczniowie  z naszej szkoły. W zawodach zdobyliśmy  10 medali w tym aż sześć za pierwsze miejsce.

W rywalizacji szkól podstawowych nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni w sztafecie 8x25 m wyprzedzili następną drużynę  z SP Nr 9 z Zamościa aż o 13 sekund!!!. W sztafecie brali udział: Jakub Abraszek , Piotr Abraszek, Mateusz Abraszek , Wiktor Wach, Julian Gadaj, Jędrzej Wojtkowski, Miłosz Malec,  Bartłomiej Lempert i Julian Zwolak. Swoje wyścigi indywidualne  wygrali  także Jakub Abraszek  i Katarzyna Szuper w stylu dowolnym, natomiast Piotr Abraszek był drugi w stylu grzbietowym. W rywalizacji gimnazjalistów  bezkonkurencyjny był Kewin Mandziuk,  który w stylu dowolnym zwyciężył z o dwa lata starszymi kolegami. Z kolei w konkurencji szkół gimnazjalnych nasza sztafeta dziewcząt 10x25m zajęła trzecią lokatę, natomiast pierwsze miejsce w stylu klasycznym zajęła Agnieszka Denys.  Wśród chłopców zwyciężył Lech Kawalec w stylu grzbietowym, natomiast drugi był Wiktor Sędłak. Z pośród dziewcząt Katarzyna Zimerman zajęła trzecią lokatę.

Wszyscy medaliści zawodów indywidualnych oraz sztafeta chłopców ze szkoły podstawowej będą reprezentować naszą szkołę na najwyższym szczeblu czyli zawodach wojewódzkich. Odbędą się one  8 grudnia na krytej pływalni w Lublinie. Opiekunem naszych pływaków był nauczyciel wychowania fizycznego pan Jacek Szponar.